Members

  • 教授 / Professor
  • 事務支援員 / Administrative Support Staff
    • 粕谷 瞳 / Hitomi Kasutani
  • Doctor Course
    • Bysiek Mateusz Jaroslaw (#)
    • 南 将平 / Shohei Minami
    • 土川 稔生 / Toshiki Tsuchikawa (#)
    • Ivan Radanov Ivanov
    • 細木 隆豊 / Ryubu Hosoki
    • 庄 晨 / Chen Zhuang
    • Barton Ryan Lee (#)
    • 吴 都 / Wu Du
  • M2
    • 伊藤 丞 / Jo Ito
    • 岡本 洸琉 / Takeru Okamoto
    • 神戸 風太 / Futa Kambe
    • Wang Tengfei
  • M1
    • 小宮山 悠輔 / Yusuke Komiyama
    • 佐藤 智優 / Tomohiro Sato
  • Research Student (YSEP)
    • 劉 庭瑋 / Liu Ting-Wei
  • B4
    • 矢澤 智成 / Tomonari Yazawa
    • 吉田 和真 / Kazuma Yoshida

(#) co-supervised with Prof. Satoshi Matsuoka


  • Past Members
    • 幸 朋矢 / Tomoya Yuki (Researcher, May 2015-Mar 2024)
    • 瓜生 侑 / Yu Uryu (B4~Master, Apr 2021-Mar 2024)
    • 大沢 泰生 / Taiki Osawa (B4~Master, Apr 2021-Mar 2024)
    • 川上 顕 / Akira Kawakami (B4, Apr 2020-Mar 2024)
    • Zhang Lingqi (#) (Doctor, Apr 2019-Sep 2023)
    • 王 晨昱 / Wang Chenyu (Doctor, Sep 2020-Sep 2023)
    • 前澤 朋子 / Tomoko Maezawa (Researcher (management), Apr 2013-Mar 2023)
    • 丸山 翼 / Tsubasa Maruyama (Master, Apr 2021-Mar 2023)
    • 相川 洋貴 / Hiroki Aikawa (B4~Master, Apr 2019-Sep 2022)
    • 松宮 遼 / Ryo Matsumiya (Doctor, Apr 2016-Mar 2019)
    • 伊藤 祐貴 / Yuki Ito (B4~master, Apr 2016-Mar 2019)
    • 佐藤 幸紀 / Yukinori Sato (Lecturer, Apr 2015-Mar 2018)
    • 田邊 昇 / Noboru Tanabe (Researcher, Oct 2016-Mar 2018)
    • 見村 朔 / Hajime Mimura (Master, Apr 2017-Mar 2018)
    • 佐藤 真平 / Shimpei Sato (Researcher, Apr 2015-Mar 2016)
    • 佐々木 尚人 / Naoto Sasaki (B4~master, Apr 2013-Mar 2016)
    • 辻田 裕紀 / Yuki Tsujita (B4~master, Apr 2013-Mar 2016)
    • 都筑 一希 / Kazuki Tsuzuku (B4~master, Apr 2013-Mar 2016)
    • JaeHyeong Ha (Short-term International Students, Oct 2015-Feb 2016)
    • Korakit Seemakhupt (Research student, Apr 2015-Dec 2015)
    • 金 光浩 / Guanghao Jin (Researcher, Apr 2014-Nov 2015)

更新日: